NIKE AIR MAX

Nike Air Max. Культова річ

 

У далекому 1978 році перед розроблювачами компанії Nike стояло сміливе завдання – знайти революційний розв'язок і створити настільки зручні кросівки, які ще не були розроблені ні однієї компанією-конкурентом. Сьогодні пружиниста амортизація стала нормою, але в далекі 70-е її винахід став революцією в технології й тріумфом торговельної марки, зробивши прорив у мир нових технологій. У ті роки символом інновацій була космічна індустрія, і майже кожний новий винахід був непрямим образом пов'язане з космічною місією NASA "Apollo". Інженер NASA Frank Rudi запропонував наробітку нової технології – її основним компонентом була поліуретанова піна, накачана газом і щільно герметизована. Амортизуючі капсули були повністю закриті піною й невидимі. Прототип технології мав назву «пневмоформування гуми» і використовувався при виготовленні шоломів для астронавтів.

Нова технологія була застосована в моделі Tailwind, дебют якої відбувся на марафоні в Гонолулу (Гаваї). Модель мала приголомшливий успіх, партія була розпродана в плині доби, а Tailwind стали першою версією кросівок з повітряним амортизаційним ефектом.

Але основний вплив на розвиток технології Nike Air виявив легендарний дизайнер Nike Tinker Hatfield. В 1987 році після поїздки в Париж, де його як колишнього архітектора, уразило й надихнув будинок Центру Жоржа Помпіду (Centre national de culture Georges-Pompidou),  він прийнявся за розробку більш ніж сміливої ідеї. Оригінальна ідея архітекторів будинку Центру Жоржа Помпіду полягала у винесенні всіх технічних конструкцій (арматурних з'єднань, трубопроводів, ліфтів і ескалаторів) назовні будинку, що дозволяло визволити максимум корисної площі в 40 тис. м². Арматурні з'єднання були пофарбовані білим кольором, вентиляційні труби — синім, водопровідні — зеленим, електропроводка — жовтим, а ескалатори й ліфти — червоним. Tinker Hatfield розв'язав вирізати в підошві кросівок демонстраційні «вікна», щоб підкреслити ключову характеристику Air Max - капсули з повітрям,  і дати зрозуміти споживачам, що собою представляє технологія Air. Як говориться, «не повірю, поки не побачу» - прозора панель Visible Air наочно демонструвала обладнання «повітряного блоку», генеруючого небачені амортизаційні характеристики. І 26 березня 1987 року в легендарних кросівках Nike Air Max була втілена мрія людини «ходити по повітрю». 

Легендарні «макси» були дорогими, але неймовірно популярними. З тих пор з кожним роком технологію продовжували вдосконалювати, Nike перетворив її у франшизу, яку використовує як маркетинговий туз. За довгих тридцять років на світло з'явилися численні моделі культових снікерів. Розглянемо хронологію їх появи:

1987. AIR MAX 1

Tinker Hatfield зробив прорив в індустрії спортивного взуття, демонструючи повітряну капсулу.

1988. AIR STAB

Nike Air Stab теж використовують технологію видимого повітря й призначають для бігунів з гіпер- і гіпопронацією, яким важлива підтримка стопи. Це перша модель із використанням Footbridge Device.

1989. AIR MAX LIGHT

Більш легені, чому попередник, Air Max Light небагато видозмінили характерний дизайн, зберігши при цьому оригінальну посадку.

1990. AIR MAX 90

В 1990-м вийшли легендарні кросівки Air Max 90. Вони стали популярними не тільки серед спортсменів, але й у молодіжних субкультурах і  хіп-хоп співтоваристві, яке до цього моменту активно цікавилося тільки баскетбольними моделями кросівок. Колірний розв'язок Infrared  у білій-чорно-сірій гамі разом з яскравим червоним було обрано для того, щоб додати візуальний обсяг деталям: контрастна чорна смуга, витончена до шкарпеткової частини кросівка, надає силуету прискорення, а контрастна «Infrared»-вставка в п'ятковій області підкреслює  видимий повітряний блок.

1991. AIR MAX 180

Ще більше повітря, у буквальному значенні. Air Max 180 представили амортизацію, видиму на 180°, прямо посередині підошви. Основні акценти зроблені на гнучкості й комфорті з урахуванням зручності в посадці. Додатково до цього був збільшений обсяг амортизаційних «блоків» майже у два рази. За словами дизайнера Nike David Forland, цей розв'язок був одне із самих технологічно складних для Nike Air Max.

1992. AIR MAX BW

Air Max BW (Big Window) мали такий успіх по усьому світу, що вони ніколи не сходили з лінії виробництва з моменту їх першого випуску. Подібно попередникові, ця модель теж стала знаковою завдяки своєму кольору, який офіційно називався "Persian Violet" Перський Ліловий.

1993. AIR MAX 93

В 1993 році концепція Max Air досяглася свого нового максимуму. Air Max 270 —кросівки Nike з найбільшої для того часу повітряною подушкою, відкритої на 270 градусів. Інженерам Nike довелося трудитися протягом трьох років, щоб створити максимально стійкий і міцний в області задника кросівок.

1994. AIR MAX 94 SQUARED

Особливістю моделі Air Max 1994 Squared став чотирикамерний повітряний блок, який містив у два рази більше повітря, чому Air Max 1993, за що модель одержала неофіційну назву Air Max Squared — Air Max у квадраті. 

1995. AIR MAX 95

При створенні Air Max 95 дизайнер Sergio Lozano черпав своє натхнення у вивченні анатомії людину. Шви, шари й матеріали в цій моделі створюють ілюзію людського тіла  з ребрами й хребтом, обтягнутими м'язової тканиною. Cсередня частина підошви асоціювалася із хребтом, зовнішні панелі з перехідною червоне- червоним розцвіченням - з м'язовою тканиною, петлі шнурків - з ребрами, а технологічні панелі - зі шкірою. Кросівки мали вдосконалену підошву з декількома повітряними капсулами, які забезпечували ще більшу стійкість ноги під час перегони. Це була перша модель Air Max, у якій капсула з повітрям була розміщена в носовій частині кросівка.

1996. AIR MAX 96

Залишившись у тіні Air Max 95 і Air Max 97, модель Air Max 96 не принесла особливих інновацій, але дизайн її  верху унікальний і натхненний хвилями океану, що таять у собі сховану енергію й агресію.

1997. AIR MAX 97

Уперше повнометражний повітряний блок Air був виставлений на огляд повністю по всій довжині підошви. Натхненням для дизайнера Christian Tresser послужив високошвидкісний « поїзд-куля» знаменитої японської швидкісної дороги «Сінкансен» 新幹線. Особливістю моделі  Air Max 97 є зміцнена конструкція тканинного верху  і загальний футуристичний дизайн. 

1998. AIR MAX 98

В Nike Air Max 1998 уперше використовувалася інноваційна технологія Tuned Air, яка рівномірно й індивідуально підтримувала за допомогою самостійних повітряних блоків конкретні області стопи. 

1999-2001. NIKE ALPHA PROJECT: NIKE AIR MAX 1999, NIKE AIR MAX 2000, NIKE AIR MAX 2001

Nike Alpha Project — це лінійка, створена в 1999 році і що складається із самих проривних і інноваційних розробок компанії. Згодом робота над проектом була зупинена, але від Alpha Project залишилася солідна спадщина у вигляді культових бігових моделей: Air Presto, Air Kukini, Air Seismic, Air Chapuka і, звичайно ж, моделі Air Max тих років. 

2002. AIR MAX TUBULAR

Nike Air Max 2002 Tubular увійшли в історію завдяки своєму футуристичного й інноваційному дизайну, а також експериментальному розв'язку підошви, яка складалася з гумових циліндричних капсул з повітрям.

2003. AIR MAX 2003

Кросівок Air Max 2003 увійшов в історію як черговий прорив на шляху до зниження маси бігових кросівок. Він важив 426 грам. У декорі кросівка відсутні шкіряні деталі, які замінені японським високотехнологічним матеріалом Teijin, застосовуються в інтер'єрах японських автомобілів. Nike Air Max 2003 — перші бігові кросівки, які можна було оформити самостійно в студії персональної кастомізації: Nike ID за допомогою спеціального додатка.

2004. AIR MAX 2004

Модель 2004 року запозичить форму від попередника, суттєво полегшує її, але матеріали кардинально відрізняються. У верхній і основній частині кросівка використана перфорована сітка, максимально пропускаюча повітря.

2005. AIR MAX 2005 SOLAS

Це перші кросівки в лінійці Air Max, які були зроблені практично без швів, завдяки «склейці» деталей, що забезпечило часткове зменшення ваги кросівка при незмінній функціональності амортизаційних якостей підошви.

2006. AIR MAX 360

Air Max 360 реалізували первісний задум дизайнерів Nike – біг по повітрю, інкапсульований блок Air відкритий огляду на 360 градусів.

2007-2008. NIKE AIR MAX 2007 & NIKE AIR MAX 2008

Подушка з видимим повітрям в 360 градусів продовжує свою еволюцію. На базі Nike Air Max 360 виходять моделі з різними технологічними й декоративними властивостями — продовженням шляху експериментів до наступним інноваціям.

2009. AIR MAX +

На момент своєї появи Nike Air Max 2009 стали самими легенями біговими кросівками.  Високотехнологічна підошва з видимою подушкою в 360 градусів, термозварювальна  «склейка» верху кросівка й мінімальне використання швів, двошарова сітка для вентиляції, відсутність важких декоративних елементів, а також інноваційна система  Flywire, , що дебютувала на Олімпійських Іграх у Пекіні в 2008 році.

2010. AIR MAX +2

Карбонова підошва-підметка забезпечує необхідне зчеплення кросівок з поверхнею й сприяє правильній амортизації, а також природнім відчуттям під час перегони. Технологія Flywire забезпечує високу міцність, а інженерний сітчастий верх — циркуляцію повітря. При цьому безшовна склейка деталей підводить дизайнерів до впровадження інновації Hyperfuse.

2011. AIR MAX + 2011

Верх Nike Air Max 2011 був створений за допомогою сплавки накладених на шар матеріалу тонких перехрещуються смужок шириною всього 4 мм, які забезпечили повітропроникність і одночасно підтримку стопи. У кросівках коштує система Nike+ у колаборації з Apple, яка дозволяє розраховувати програму тренувань по бігові, планувати маршрути, синхронізувати дані з картами в інтернеті.

2012. AIR MAX + 2012

У моделі 2012 року дизайнери, використовуючи технологію Hyperfuse, розв'язали зробити малюнок верху більш «органічним» — прозорі шари матеріалу різних квітів, накладаючись один на одного, створюють легку структуру, яка підтримує стопу подібно мускулатурі.

2013. AIR MAX + 2013

Команда розроблювачів Nike Air Max цього разу сконцентрувалася на втіленні «природнього руху» під час перегони. Дизайнери реконструювали саму подушку Air Max: її стінки стали тонше, що дозволило повітрю переміщатися вільніше; більш гнучкі внутрішні стовпчики перегородок почали гнутися разом зі стопою під час перегони.

2014. AIR MAX FLYKNIT.  AIR MAX DAY

Nike Air Max Flyknit сполучили в собі два нововведення — градієнтну прозору підошву, що забезпечує максимальну амортизацію, і безшовний верх кросівка, який завдяки технології Flyknit комфортно облягає стопу, дозволяючи їй рухатися вільно.

Щоб відзначити 27 – річчя  культової моделі, був заснований Air Max Day — щорічна дата, відзначається 26 березня й присвячена лінійці Nike Air Max. Нові колаборації, релізи, відкриття, статті й відео. ДО Air Max Day Nike випускає лімітовану серію кросівок Air Max 1. Nike Air Max 1 «Air Max Day 2014» вийшли в оригінальній колірній гамі первісних Air Max, з яскраво-лаймовий підошвою і язичком, на якому зазначена дата релізу оригіналу — 26.3.

2015. AIR MAX ZERO  &  AIR MAX 2015

Директор по дизайну Nike, Graeme McMillan, наткнувся в архівах на малюнок однієї з ранніх версій Air Max 1 за авторством Tinker Hatfield. Думати довго не довелося — команді було дане завдання довести до кінця накидань 29- літньої давнини, що одержав назва Air Max Zero.  Дизайн кросівок Nike Air Max Zero був створений на основі скетчу 1985 року, у той час для втілення ідей кросівка не існувало досить інноваційних матеріалів і технологій, тому сміливий концепт  залишався на папері впритул   до 2015 року. 

 Колірний розв'язок кросівок Nike Air Max 2015 обумовлене технологічними особливостями: градієнтний перехід у підошві позначає більш м'яку піну й додаткову амортизацію в передній частині стопи. Перевернений Swoosh дозволяє винести нитки підтримки Dynamic Flywire на зовнішню частину кросівка.  Air Max 2015 — самі гнучкі кросівки лінійки. Ультрам'який матеріал Cushlon створює первинну амортизацію. 

2016. FLYKNIT AIR MAX 2016

Flyknit Air Max 2016 закріпили успіх і популярність серії Air Max. Ця нова ітерація була розроблена для бігунів з нейтральною пронацією, і є відмінним вибором   для повсякденного носіння й фітнес тренувань.

2017.  AIR MAX 2017

Революційна функціональність кросівок Nike виходить на новий рівень в інноваційних, неймовірно легенів і зручних Nike Air Max 2017. Цільний верх із матеріалу Flymesh створює невагому систему підтримки, а максимальний комфорт досягається за рахунок пружної, гнучкої амортизації повнорозмірною вставки Max Air.

И сьогодні дизайнери серії  Air Max  продовжують робити те, що робили протягом більш ніж тридцяти минулих років — підкорити нові обрії. Значний арсенал, підготовлений брендом, доводить серйозність цих намірів.  

 

Немає жодного товару в цьому розділі.

Відгуки покупців на Кроссовки New Balance 574