Чи знаєте ви, що в середньому 81% європейців віддають перевагу активному відпочинку на свіжому повітрі? З них близько 55% купували спеціалізовані одяг та спорядження протягом усього 2021-го. Ця статистика стала доступною завдяки опитуванню 9500 респондентів експертами Deloitte. З усіх опитаних 69% купували одяг для активного відпочинку, а з них 85% використовували його за призначенням та 46% користуються придбаннями у повсякденному житті. Як ви вважаєте, чому? Правильно, через її надійність та універсальність.
Використання тришарового принципу
при підборі гардеробу для виходу на свіжий, трохи морозне повітря забезпечує теплоізоляцію і відведення поту при помірних, сильних або незначних фізичних навантаженнях.
Як класифікується одяг для активного відпочинку?
Виділяють 3 основних шари:
Перший шар — потовідвідний, комплекти термобілизни, шкарпетки.
Другий шар — теплоізолюючий, кофти, лонгсліви.
Третій шар — вітрозахисний, теплі кофти, куртки.
Вони відрізняються товщиною тканини, щільністю та типом матеріалу, а також призначенням.
Перший шар повинен відводити вологу від тіла та забезпечувати вентиляцію шкіри. Другий зроблений з щільнішого матеріалу, щоб зберігати акумульоване тепло, зігріваючи носія. Третій призначений для ізоляції від зовнішнього впливу: вітру, дощу, снігу.
Які матеріали застосовуються?
У першому шарі або в термобілизні застосовується поліестер. Внутрішня сторона ворсиста і «дихає», а зовнішня гладка або текстурна, наприклад, ромбоподібна структура рядка. Через таку будову надлишки вологи виводяться назовні, а тому тіло залишається сухим і синтетика швидко висихає.
Другий шар створюється з поліестеру з ворсистою структурою високої щільності або вовни мериноса. Матеріал, завдяки своїм теплоізолюючим властивостям, зберігає тепло, що виділяється при русі на тривалий час, забезпечуючи комфорт за будь-яких погодних умов. Щільність такого одягу 100-300 гр/м2.
В якості верхнього шару застосовують комбінацію з мембранного матеріалу GoreTex та поліестеру. Вона забезпечує відмінний вітро- та вологозахист. Щільність зовнішнього шару може досягати 20000 гр/м2, що робить його дуже стійким до зовнішнього впливу. Для холодної погоди існують особливі види курток із синтетичним наповнювачем.
Чому саме 3 шари?
Термо кофти і штани базового шару щільно прилягають до тіла. Мікропори у матеріалі працюють за принципом мембрани, виводячи вологу на верхні шари одягу. Синтетика швидко висихає і дозволяє шкірі «дихати».
Другий шар затримує тепло, що виділяється під час руху і зберігає його.
Третій, або зовнішній захищає людину від вітру, дощу, снігу.
Термо одяг можна носити і окремо, наприклад, використовувати базовий шар як утеплювач. Але ефективно себе показує лише повноцінний комплект із трьох компонентів: термобілизни, термо кофти, штанів та куртки GoreTex. У комплексі вони забезпечують комфорт, що носить, не обмежують рухів і створюють сучасний спортивний образ.
Як комбінувати термо одяг: поради експертів
Для весни та осені
Salomon BONATTI TRAIL WP JKT. Двошарова куртка з поліаміду та поліестеру відмінно захищає від дощу та вітру, не обмежує рухів.
Для зими
Третій шар:
Salomon SNTIAL XWARM.< /div>
Вибираючи якісний одяг та комбінуючи його за тришаровим принципом, ви забезпечуєте собі комфорт та дбаєте про здоров'я. Грамотний підхід до збору міжсезонного та сезонного гардеробів дозволяє підготуватися до будь-яких погодних умов та явищ. Хороший вибір спецодягу та аксесуарів представлений на сайті
Estafeta. Звертаючись до наших фахівців ви отримуєте експертну консультацію та допомогу у виборі елементів одягу та поради щодо догляду за ними.